افزایش سطح مشارکت کارکنان

چطور سطح مشارکت کارکنان را در سازمان بالا ببریم؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

تعامل و مشارکت کارکنان در سازمان ها، موضوعی گسترده و پیچیده است. با شناخت سطح مشارکت و تعامل کارکنان، می توان نسبت به بهبود این تعامل، از روش های موجود کمک گرفته و در نهایت به بلوغ سازمانی کمک زیادی کرد.

در اینجا برمبنای تحقیقات صورت گرفته، روش هایی برای افزایش مشارکت کارکنان در امور سازمانی ارائه شده است:

افزایش سطح مشارکت کارکنان

سطح مشارکت کارکنان را اندازه گیری کنید

سازمانهای بسیار متعهد نسبت به سازمانهای دیگر احتمال سنجش میزان مشارکت بیشتری را دارند و آنها احتمالا بیش از یکبار در سال این شاخص را اندازه گیری می کنند. اگر در وهله اول نمی دانید سطح مشارکت کارکنان سازمان یا شرکت شما چه میزان است، شما در بهبود سطح تعامل کارمندان خود با مشکل روبرو خواهید شد!

افزایش سطح مشارکت کارکنان

جمع آوری داده های مربوط به مشارکت کارمندان برای درک اینکه تیم شما در کجا قرار دارد، درک اینکه در چه زمینه هایی باید بیشترین پیشرفت را داشته باشند و … معیاری مهم برای تلاش ها و اقدامات آینده است. اگر قبلاً چنین کاری انجام نداده اید ، از نظرسنجی مربوط به مشارکت کارمندان استفاده کنید و مطمئن شوید که این نظرسنجی هم مرتبط و هم عملی است. پس از جمع آوری پاسخ ها (هدف را رسیدن به ۱۰۰٪ مشارکت قرار دهید) و بررسی داده ها، نتایج را با تیم های خود به اشتراک بگذارید. شفافیت مهم است! در مورد روندها و ایده ها بحث کنید، سپس براساس نتایج تعیین کنید که منابع خود را در کجا قرار دهید.

در اینجا یک سوال مهم بعدی وجود دارد: چند بار باید این نظر سنجی های مربوط به کارکنان را انجام دهید؟

پاسخ ما: بیش از یک بار در سال!

با نظرسنجی های سالانه درک کامل از وضعیت کارکنان بسیار دشوار خواهد بود. به این شکل گزارشات به شدت به سطح مشارکت فعلی کارکنان وابسته بوده و دید دقیقی از وضعیت کلی ارائه نمی دهند. بعلاوه، اگر شرایطی وجود دارد که در مورد آن بازخورد می گیرید، آیا به جای شش ماه بعد، آیا نمی خواهید خیلی زود پس از وقوع آن را حل کنید؟

فرآیندهای استراتژیک در سازمان های هلدینگ
بخوانید

ما به شدت نظرسنجی های پالسی را توصیه می کنیم: نظرسنجی های مکرر و کوتاه به منظور گرفتن یک عکس از وضعیت فعلی سازمان شما. به جای اینکه یک نظرسنجی غول پیکر سالیانه داشته باشید، آن را خرد کرده و در طول سال بازخورد عملی دریافت کنید.

رهبری موثر داشته باشید

کارکنانی که تحت نظر یک مدیر بسیار متعهد هستند، تقریبا بیش از ۵۰ درصد بیش از سایر کارکنان، فعالیت داشته و مشارکت خواهند داشت. تیم رهبری و مدیران یک سازمان، تاثیر به سزایی در مشارکت کارکنان دارند. برای بهبود تعامل، با رهبری مسئولیت پذیری کارکنان آغاز کرده و به این نقطه متمرکز شوید که چه چیزی حس مسئولیت پذیری آن ها را افزایش می دهد. رفتارهای تشویقی در جلسات و عکس العمل مناسب در مقابل افزایش سطح مشارکت را از یاد نبرید.

افزایش سطح مشارکت کارکنان

سلامت کارکنان را در اولویت قرار دهید

زمانی که از سلامتی کارکنان صحبت می کنیم، این هم شامل سلامت جسمی و هم سلامت روحی می شود. سلامتی که اغلب نادیده گرفته می شود، یه عامل قدرتمند در تعامل کارکنان است. نیازهای اساسی آنان از استراحت تا تغذیه و ثبات شغلی، باید تامین شود، پیش از آن که بتوانیم به نیازهای سطح بالاتر فکر کنیم.

زمانی که صحبت از سلامتی جسمی می شود ، آیا شرکت شما زندگی سالم را ترغیب می کند؟ آیا کارمندان شما هر شب خواب کافی دارند؟ آیا آنها در داخل و خارج از محل کار سالم غذا می خورند؟ آیا آنها در دفتر راحت هستند؟

در مورد بهداشت روان، آیا فرهنگ و مزایای شرکت شما با هم کار می کنند تا یک فضای خوشامدگویی و حمایتی برای کارکنان مبتنی بر اعتماد ایجاد کنند؟ آیا از نظر روانشناختی محل کار مناسبی دارید؟ آیا شما یک برنامه کاری انعطاف پذیر ارائه می دهید؟ آیا کارکنان تعادل بین زندگی و اشتغال خود دارند؟

راه های افزایش انگیزه در کارکنان
بخوانید

تمرکز بر بازخوردها داشته باشید

بدون دریافت بازخوردها، نمی توانید اقدام مثبتی در مسیر افزایش سطح تعامل و مشارکت کارکنان انجام دهید. این به معنای گرفتن بازخورد از تیم خود و همچنین بازخورد دادن است.

اگر قبلاً چنین کاری نکرده اید، از کارمندان خود بازخورد بگیرید. این کار را آسان کنید، روش های غیر مستقیم را بکار بگیرید و سیستم بازخورد خود را آزمایش کنید تا مطمئن شوید آسان و در دسترس است.

پس از دریافت بازخورد، اطمینان حاصل کنید که رهبری بر اساس آن بازخورد عمل می کند. حتی اگر تغییراتی ایجاد نشده باشد، دلایل خود را در جلسات سازمان در صورت لزوم یا به طور خصوصی بیان کنید.

سازمانی که به حرف های کارمندان خود گوش ندهد، سازمانی است که احتمالاً کارمندان جدا از کار خواهد داشت. بازخورد براساس این امید است که گیرنده بهبود یابد – و شما هرگز نمی خواهید که کارمندان شما به روشهای بهبود شما اهمیت ندهند.

افزایش سطح مشارکت کارکنان

مشارکت ها را بشناسید

شناختن مهم است. مهمتر است که گیرنده احساس تشخیص کند. به خاطر داشته باشید که ممکن است همکاران شما ترجیح دهند متفاوت از دیگران شناخته شوند و برای این امر تلاش کنند. بنابراین با شناسایی سطح مشارکت بالا در میان کارکنان سازمانی و ارائه پاداش و تشویق های لازم، می توانید به افزایش سطح مشارکت آن ها کمک کنید. در حالی که عدم توجه به این موضوع، دلسردی و یاس به وجود آورده و باعث می شود تا کارکنان کمتر نسبت به این امر اشتیاق داشته باشند.

این مطالب را هم حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *