افزایش بهره وری سازمانی

۹ عامل موثر در افزایش بهره وری سازمانی

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

بهره وری سازمانی تنها به میزان سودآوری آن خلاصه نمی شود و دامنه گسترده تری از نرخ تبدیل را به خود اختصاص می دهد. از طرفی دیگر تنها واحدهای تولیدی و صنعتی را نمی توان در مسیر بهره وری قرار داد، بلکه تمامی سازمان ها بسته به ساختار کاری و فعالیت های خود، به نوعی با اصل بهره وری و مقیاس گذاری آن روبرو هستند. در این میان می توان از فاکتورهای مختلفی برای افزایش بهره وری سازمانی کمک گرفت که هر یک به تنهایی و تمام آن ها در کنار یکدیگر در نهایت قادر به افزایش میزان بهره وری هستند.

برای شناخت بهتر این عوامل در ادامه با وبلاگ مشاوره مدیریت غزال همراه باشید.

افزایش بهره وری سازمانی

از جمله عوامل و فاکتورهایی که در بالا بردن سطح بهره وری موثر هستند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. افزایش میزان مشارکت کارکنان

میزان مشارکت موثر کارکنان می تواند به شکلی قابل توجه سطح بهره وری را در سازمان ارتقا داده و برای رسیدن به اهداف از پیش تعریف شده به بهترین شکل وارد عمل شود. در صورتی که مایل به استفاده حداکثری از نیروهای کار فعلی باشید، باید میزان مشارکت متعهدانه آن ها را از طرق مختلف و با استفاده از الگوهای کاری متناسب با هر بخش سازمانی، بالا ببرید. توجه داشته باشید که متدهای افزایش میزان مشارکت برای دپارتمان های مختلف، می تواند متفاوت باشد و به هیچ روی قرار نیست که تمام بخش های سازمانی از یک الگو متاثر شوند.

۲. ایجاد نظام ارزشیابی و پاداش و افزایش بهره وری سازمانی

ایجاد نظام ارزشیابی و پاداش به عنوان یکی از بهترین الگوهای افزایش مشارکت کارکنان و بهبود سطح بهره وری همیشه مطرح بوده است. در این صورت منابع انسانی برای رسیدن به سطح انتظاری که منجر به دریافت پاداش شده و به شکلی ارزش گذاری را به انجام خواهد رساند، تلاش بیشتری برای پیاده سازی بهینه وظایف خود به خرج خواهند داد.

تفاوت KPI با OKR ! آیا به اهداف خود رسیده اید؟
بخوانید

۳. اندازه گیری بهره وری در دوره های زمانی

اندازه گیری بهره وری در دوره های زمانی مختلف، باعث می شود که بتوان به درستی میزان فاصله از نقطه ایده آل را تشخیص داده و ضعف های در جریان یا ضعف های مدیریتی را شناخته و نسبت به رفع آن ها اقدامات لازم را صورت داد. در غیر این صورت و بدون اندازه گیری و سنجش های لازم، نمی توان برداشت درستی از وضعیت فعلی سازمان داشت و برنامه ریزی های آتی را در تناسب با آن تغییر داد.

۴. تعیین شاخص های کمی و کیفی

تعیین شاخص های کمی و کیفی برای زمینه های مختلف از جمله عملکرد منابع انسانی، سودآوری، عملکرد مدیران ارشد و … کارایی دارد و باید در تمامی این حوزه ها در نظر گرفته شده و در مراحل بعدی نسبت به اندازه گیری و سنجش آن اقدامات لازم صورت پذیرد. به این شکل داده های قابل ملاحظه ای به دست می آید که برای بهبود برنامه ریزی و خط مشی در زمان پیش رو، فوق العاده نتیجه بخش خواهند بود.

۵. ایجاد نظام اطلاعاتی و افزایش بهره وری سازمانی

ایجاد نظام اطلاعاتی در سازمان کمک می کند تا در هر زمان به داده های مطمئن و قابل اتکایی دسترسی داشته و این به طور غیرمستقیم در افزایش میزان بهره وری موثر خواهد بود. داده های قابل اطمینان و دقیق همیشه حرف اول را در هر کسب و کار کوچک تا بزرگی زده و در خصوص سازمان های بزرگ، این موضوع به مراتب پررنگ تر خواهد بود.

صفر تا 100 تحلیل وضعیت کسب و کار (تحلیل وضعیت سازمان)
بخوانید

۶. به کار گیری نیروی انسانی متخصص

عدم استفاده از نیروهای متخصص و استخدام های غیرتخصصی منجر به افت کیفیت خروجی کار نیروهای انسانی سازمان خواهد شد. بدیهی است که هر آن قدر به سمت به کار گیری نیروهای متخصص برویم، به همان نسبت ارزش افزوده منابع انسانی افزایش یافته و می توان کارایی بیشتر و موثرتری از آن ها انتظار داشت. اصل استخدام بهترین ها را هرگز نباید در فرمول استخدامی سازمان زیر پا گذاشت و شایسته سالاری در کنار تخصص گرایی، کاملا اثربخش خواهد بود.

۷. افزایش انگیزه در کارکنان

افزایش انگیزه در کارکنان و به شکلی توانمندسازی کارکنان می تواند اثربخشی خود را در پیشبرد امور و نزدیک شدن به اهداف از پیش تعریف شده به مراتب بیشتر نشان دهد. کارکنانی که اکنون انگیزه های بیشتری برای انجام وظایف محول شده به خود دارند، تنها به انجام کارها اکتفا نکرده و در تلاش خواهند بود که بهترین خود را به مرحله اجرا در بیاورند.

۸. بهبود روش های انجام کار از تکنیک های افزایش بهره وری سازمانی

بهبود روش های انجام کار با استفاده از دریافت مشاوره مدیریت می تواند بارها موثرتر باشد. زمانی که بهترین روش ها برای انجام کارها و پروژه ها اتخاذ شده و نقایص الگوهای قبلی برطرف شود، خواه یا ناخواه بهره وری سازمانی افزایش پیدا خواهد کرد.

۹. ارتقای توان مدیریت

یک مدیر عامل حرفه ای قطعا اثرگذاری به مراتب افزون تر در پیشبرد امور سازمانی دارد و ارتقای توان مدیریتی می تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد.

کلام آخر

شما چه عوامل دیگری را در افزایش بهره وری سازمانی موثر می دانید که در موارد بالا به آن ها اشاره ای نشده باشد؟ این موارد را با ما و دیگر کاربران وبلاگ در میان بگذارید.

این مطالب را هم حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *